Tasapindade garantiitigimused ja hooldus

Garantiitingimused graniidist töötasapindadele

Graniidist toode on mõeldud kasutamiseks nii sise- kui ka välistingimustes.

Kuna toode on valmistatud looduslikust kivist, ei garanteeri tootja värvi, mustri ja pinna täpset vastavust näidistele.

Toode on töödeldud spetsiaalse kivikaitsevahendiga, mis hoiab ära toiduainete ja jookide poolt põhjustatud plekkide tekke. Happeliste ainete ja õlide sattumisel tööpinnale puhastada need sealt pehme niiske lapiga hiljemalt 12 tunni jooksul. Kivikaitsevahend on hügieeniliselt puhas.

Hansakivi tagab oma tootele 1a garantii alates müügipäevast, leping-tellimuse ja maksedokumendi alusel.

Garantii kehtib materjali- ja valmistamisvigade kohta ning korvab nii töö kui ka materjali maksumuse, kui viga on tekkinud tootja süül.

Garantiiparandus ei pikenda toote garantiiaega.

Garantii ei kehti:

  • kui rikke on põhjustanud toote vale kasutamine või lohakas hooldus
  • vigade korral, mis ei halvenda toote väärtust ega kasutamist
  • kui toodet on ise ümber töödeldud
  • mehhaaniliste vigastuste korral
  • kui pinda on kahjustatud söövitavate ainetega (happed jms.)
  • kui pinda on kahjustatud musta teega
  • kui pinda on kahjustatud õlidega
//hansakivi.ee/wp-content/uploads/2015/08/Tasapindade-garantiitigimused-hooldus.jpg

LOODUSLIKUST KIVIST VALMISTATUD KÖÖGITASAPINDADE KASUTUS- NING HOOLDUSJUHEND

Hansakivi valmistatud graniidist, pressgraniidist ja marmorist tööpinnad ning taustakivid on töödeldud enne kivi kliendile väljastamist kivikaitsevahenditega. Soovitame uut töötlemist
1- kuni 2-aastaste vahedega sõltuvalt kivi liigist ning kasutustihedusest (heledad kivid umbes 1 kord aastas ja tumedad kivid 2-aastase intervalliga).

Korrapärane hooldus ning õiged puhastusained tagavad Teie tööpindade kauni välimuse aastateks.

PUHASTAMISEST ÜLDISELT:

Graniidi ja kvartsi puhastamiseks sobivad neutraalsed (pH 7), õrnalt happelised ( pH 4 - 6) või õrnalt leeliselised puhastusained (pH 8 - 10)

Kontrollige kindlasti enne pesuaine kasutamist selle sildil kirjas olevat informatsiooni.

Marmori puhastamiseks happelisi puhastusvahendeid kasutada ei tohi.

Graniidist ja marmorist pindu ei tohi puhastada abrasiivsete ainete ega ka vahenditega. Hansakivi pakub ka spetsiaalseid kivihooldus- ja kaitsevahendeid.

TÄHTIS on puhastada tekkinud plekid võimalikult kiiresti, et mustus ei jõuaks imenduda kivisse. Graniidi puhul jõuab seda teha ka 20 min jooksul, marmorisse aga imenduvad ained tema poorsuse tõttu kiiremini. Nii ei pruugi hilisem puhastamine enam tulemust anda ja plekk jääb kivisse.

TEGUTSE NII: mahla, kohvi, õli , rasva või punase veini sattumisel kivile kuivata see kohe paberist käterätiga ning pese veega lahjendatud neutraalse pesemisvahendiga
(selleks sobivad mitmed nõudepesuvahendid). Pühi kivi pehme lapiga kuivaks.

Toome veel kord välja ained, millega tasuks ümber käia hoolikalt: rasv ja õli, punane vein, kohv ja tee ning hapud mahlad.

ET KIVI SÄILIKS KAUA, TEGUTSE NII:

  • kivile sattunud plekid puhastada kohe, et soovimatud ained ei imenduks kivisse. Ära lase plekkidel ära kuivada, kuna hilisem töötlus ei pruugi anda soovitud tulemust. Kui kivi ei lähe puhtaks, pöörduge palun Hansakivi poole.
  • väldi kivi kriipimist - kasuta lõikelauda. Kaasaegsed noad võivad olla valmistatud erilisest tugevast terasest, mis jätavad poleeritud või lihvitud pinnale kriime. Tavaliste, terasest nugade puhul on kriipimise oht väike. Ära kasuta kivi alusena vasardamisel - kivisse võivad tekkida mõrad ja täkked.